Zákazník nepřihlášen: [ přihlásit ]    

Postup suchého filcování aneb plstění jehlou

Potřeby
        filcovací jehla
        molitan nejméně 5cm vysoký
        barevná česaná vlna
        bílá česaná vlna
        podkladová látka

Plošné obrázky

Na molitan si dáme podkladovou látku (filc, flanel, řidší plátno, jutu, svetr...). V tenkých vrstvách na ni klademe barevnou vlnu a s citem jehlou propícháváme kolmo k podkladu. Vlnu vrstvíme až do požadovaného obrázku. Když nejsme spokojeni, vlnu zas lehkým tahem jednoduše sundáme a můžeme znovu použít.    Obrázky na zeď můžeme nechat nadýchané, ale užitné předměty hustě         propícháme. Z rubu zažehlíme přes mokrou látku. Pokud chceme výrobek prát, je lepší jej z rubu zafixovat tenkým nažehlovacím flizelínem.

Prostorové věci

Panenky, víly, zvířátka

Utrhneme si pruh vlny v dvojnásobné délce požadované velikosti. Uprostřed uděláme uzel, vlnu přeložíme a hustě propícháme (budoucí hlavička). Pro panenky a víly přichystáme ruce (omotaný osrstěný drátek), vložíme, propícháme a střídavým přidáváním vlny a propichováním dotvarujeme tělo. Oblečeme do barevného kabátku a věci určené pro děti na hraní  hustě propícháme.


Míčky, náušnice, …

Vlnu vytáhneme do pramínku (podobně jak u předení) a začneme motat pevné klubíčko. V průběhu motání (dle velikosti míčku) zpevníme propícháním, navrstvíme konečný barevný kabátek a hustě propícháme.


       

Provozovatel serveru: Ing. Zdeněk Tomec, Duhový skřítek, IČO: 16310985, DIČ: CZ6410251430
Kontaktujte nás na e-mailu info@duhovyskritek.cz nebo telefonem 724 689 415
Provozováno na systému PremiumSHOP